Hoş Geldiniz.

Sayın ziyaretçimiz. Haci Hafız Memduh eserleri, okuduğu kasideler ve konuşmaları muhtelif site ve sanal sosyal ortamlarda dağınık olarak yayınlanmaktadır. Amacımız bunları kendi alan adı olarak kurulan  hafizmemduh.com altında toplamak ve sevenlerine tek kaynaktan toparlanmış bir mütevazi görünüm vermektir.  Arşivden yükleme yapıldıkça güncelleme devam edecektir. Allah muvaffak eder inşallah.

“Hoş Geldiniz.” için 9 yanıt

 1. Mekanın cennet olsun babam.Bize miras olarak biraktiğin bu cennetin sesi için öbür cihanda da ALLAH razı olsun senden.

 2. Kürtçe dili için, Medresede ilim tahsil etmiş bir müderristen şöyle bir cümle işitmiştim;
  “Bir insan Medresede ne kadar fazla ilim tahsil ederse, onun dili o kadar sarih olur.”demişti.

  Kürtçe biliyorum ama Hafız Memduh’u anlamıyorum diyen biri yoktur herhalde. Bu tamamiyle Kur’an diliyle alakalı, Bu sebeble bir dilin nereye Tekbül ettiğini ve bir dile mensub olduğunu söyleyen bir Milletin yani Ümmetin mensubu olarak Hafız Memduh Allah’ın kendine bahş ettiği ömürde dilin ne için gerekli olduğunu sarih bir dille bize ifade etti. Birileri kimmiş bu kürtler diye merak ettiği zaman kim olduğumuzu ne için ömrümüzü tamamladığımızı bir dili ne için konuşmamız gerektiğini Hafız Memduh okuduğu şiirlerle,kasidelerle,Mevlidi Şeriflerle bize ve sonraki nesillere bir sanat eseri bıraktı. Allah Mustafa oğlu Hafız Memduh’ten razı olsun gani gani rahmet eylesin inşallah.

 3. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
  Fani diyardan göçüp gitti canım dedem.
  Hiçbir şey yerini doldurmaz dedem…
  Arkandan senin eserlerini dinliyor ve her bir kasidelerinden dersler çıkarıyoruz elhamdulillah.

 4. Hoş buldum. Bu siteyi daha önce kimseden duymadım, kaside ararken tevafuken rastladım. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
  50 yaşımı geride bırakan biri olarak, çocukluğumdan beri merhum Hafız Memduh’un kasideleriyle büyüdüm diyebilirim. Çocukken fazla bir şey anlamadığım halde dinliyordum, büyüdükten sonra daha bir aşk ve lezzetle dinlemeye başladım. Bu tür kasideler yeni nesil tarafından bilinmediği için pek cazip olmuyor. İşin ehli tarafından araştırılması gereken bir konudur. Allah, Peygamber, sahabe ve büyük zatların sevgisi bunlar sayesinde zihnimize nakş oldu.
  Site daha da cazip hale getirilebilir. Tanıtımı yapılabilir. Şahsen elimden geldiği kadar etrafıma duyurmak gibi bir vazife üstleniyorum.

  1. Öncelikle site için sizin görüş ve duanızla amacına ulaştığını görmek bizi sevindiriyor. Burada amac dua almak bir sonraki nesile böyle bir hayırlı lezzet bırakmaktır. Sizin katkınız için Allah razı olsun.

 5. Rahmetlinin, bu güzel mirasına sahip çıkmanız çok vefalı bir hareket olmuş. Rabbimiz sizden razı olsun inşaAllah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.